Rolety

Home / Rolety

Rolety okienne w kasecie i wolnowiszące

Rolety – są powszechnym i lubianym systemem osłony okien, co zawdzięczają swojej uniwersalności, łatwości montażu i prostemu sterowaniu.  Mogą być produkowane w licznych wersjach kolorystycznych, a sterowane są za pomocą tzw. koralika lub też za pomocą zautomatyzowanych systemów. Poniżej prezentujemy oferowane przez nas rodzaje rolet.

Rolety tradycyjne w kasecie UNI BESTA

Jest to najbardziej popularny i najchętniej stosowany system. Rolety materiałowe ukryte są w doskonale komponującej się z ramą okna kasecie, która chroni je przed zabrudzeniami. Materiały występują w licznych wzorach i kolorach, dlatego rolety te stanowią także ozdobę idealnie dopasowaną do wnętrza. Także kolory kaset występują w różnych kolorach (biel, brąz) i w wersjach drewnopodobnych (dąb, mahoń, orzech, wiśnia i wiele innych). Rolety wyposażone są w prowadnice, które chronią przed prześwitami oraz stabilizują materiał przy szybie.

Rolety w kasecie dzień-noc

Rolety dzień noc nie różnią się zasadniczo od zwykłych rolet, jednak pracują one w nieco inny sposób. Inspirowane żaluzjami, złożone są z dwóch warstw tkanin. Jedną z nich można regulować i w ten sposób kontrolować ilość światła, jaka wpada do pomieszczenia. Dostępne są także kasety UNI BESTA.

Rolety w kasecie tradycyjnej UNI

System mniej popularny niż typowe rolety okienne, jednak niezwykle praktyczny. Od standardowych rolet różni je to, że nie są opuszczane, a podnoszone z dołu do góry. Zamontowany jest na oknie przy pomocy prowadnic przestrzennych. Kaseta wyposażona jest w system sprężynowy. Mechanizm ma kolor biały.

Rolety wolnowiszące

Może być wykonana z materiału tradycyjnego lub też z materiału dzień-noc. Jest to najprostsza z możliwych wersji – składa się jedynie z materiału, rurki i koralików. Dostępne mechanizmy to RN19, RN25, RN32 oraz RN40 (oznaczenia związane są z szerokością i wysokością rolety). Dostępne kolory koralików to biel i brąz, na zamówienie dostępny jest także kolor stalowy.

Rolety wolnowiszące sprężynowe

Budową przypomina zwykłą roletę wolnowiszącą, jednak sterowanie odbywa się nie za pomocą systemu koralikowego, a przy pomocy sprężyny. Dostępna z mechanizmem RN25.

 

Rolety wolnowiszące elektryczne

Podobnie jak roleta wolnowisząca zwykła nie posiada kasety, natomiast w rurce umieszczony jest silnik, którym można sterować przy pomocy włącznika na ścianie lub też zdalnego pilota.

Rolety zewnętrzne

Rolety można instalować także na zewnątrz budynku – na murze, w skrzynkach nad oknem, bezpośrednio przy oknie. Rolety takie wykonane są z aluminium, natomiast ich sterowanie odbywa się za pomocą taśmy (sterowanie ręczne) lub sprężyny (sterowanie elektryczne). Aluminium wypełnione jest pianką poliuretanowej, która sprawia, że rolety zewnętrzne nadają się także do izolacji akustycznej i termicznej. Możliwe jest także uzyskanie atestów antywłamaniowości.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to efektowne dekoracje okien, które, przy odpowiedniej aranżacji, mogą sprawdzić się w każdym wnętrzu. Równoległe fałdy uzyskuje się poprzez system linek, które unoszą materiał zasłony. Mogą funkcjonować także jako firanki – zależy to od rodzaju materiału, z jakiego zostają wykonane.

RoletySiejka Michał Siejka
ul. Szekspira 4 lok. 33
01-913 Warszawa