Rolety okienne w kasecie i wolnowiszące

Rolety są powszechnym i lubianym systemem osłony okien, co zawdzięczają swojej uniwersalności, łatwości montażu i prostemu sterowaniu.  Mogą być produkowane w licznych wersjach kolorystycznych, a sterowane są za pomocą tzw. koralika lub też za pomocą zautomatyzowanych systemów. Poniżej prezentujemy oferowane przez nas rodzaje rolet.

Rolety tradycyjne w kasecie UNI BESTA

Jest to najbardziej popularny i najchętniej stosowany system. Rolety materiałowe ukryte są w doskonale komponującej się z ramą okna kasecie, która chroni je przed zabrudzeniami. Materiały występują w licznych wzorach i kolorach, dlatego rolety te stanowią także ozdobę idealnie dopasowaną do wnętrza. Także kolory kaset występują w różnych kolorach (biel, brąz) i w wersjach drewnopodobnych (dąb, mahoń, orzech, wiśnia i wiele innych). Rolety wyposażone są w prowadnice, które chronią przed prześwitami oraz stabilizują materiał przy szybie. 

           rolety materiałowerolety okienne w kasecierolety okienne w kasecie na wymiar Warszawa


Rolety w kasecie dzień-noc

Rolety dzień noc nie różnią się zasadniczo od zwykłych rolet, jednak pracują one w nieco inny sposób. Inspirowane żaluzjami, złożone są z dwóch warstw tkanin. Jedną z nich można regulować i w ten sposób kontrolować ilość światła, jaka wpada do pomieszczenia. Dostępne są także kasety UNI BESTA.

         roleta w kasecie drewnopodobnej na wymiar Warszawarolety dzien nocroleta okienna dzien noc w kasecie na wymiar


Rolety w kasecie tradycyjnej UNI

System mniej popularny niż typowe rolety okienne, jednak niezwykle praktyczny. Od standardowych rolet różni je to, że nie są opuszczane, a podnoszone z dołu do góry. Zamontowany jest na oknie przy pomocy prowadnic przestrzennych. Kaseta wyposażona jest w system sprężynowy. Mechanizm ma kolor biały.

          roleta okienna w kasecie od dołu sprezynowa Warszawa


Rolety wolnowiszące

Może być wykonana z materiału tradycyjnego lub też z materiału dzień-noc. Jest to najprostsza z możliwych wersji – składa się jedynie z materiału, rurki i koralików. Dostępne mechanizmy to RN19, RN25, RN32 oraz RN40 (oznaczenia związane są z szerokością i wysokością rolety). Dostępne kolory koralików to biel i brąz, na zamówienie dostępny jest także kolor stalowy.

          rolety materiałowe wolnowiszace


Rolety wolnowiszące sprężynowe

Budową przypomina zwykłą roletę wolnowiszącą, jednak sterowanie odbywa się nie za pomocą systemu koralikowego, a przy pomocy sprężyny. Dostępna z mechanizmem RN25.


Rolety wolnowiszące elektryczne

Podobnie jak roleta wolnowisząca zwykła nie posiada kasety, natomiast w rurce umieszczony jest silnik, którym można sterować przy pomocy włącznika na ścianie lub też zdalnego pilota.

          rolety okienne elektryczna


Rolety zewnętrzne

Rolety można instalować także na zewnątrz budynku – na murze, w skrzynkach nad oknem, bezpośrednio przy oknie. Rolety takie wykonane są z aluminium, natomiast ich sterowanie odbywa się za pomocą taśmy (sterowanie ręczne) lub sprężyny (sterowanie elektryczne). Aluminium wypełnione jest pianką poliuretanowej, która sprawia, że rolety zewnętrzne nadają się także do izolacji akustycznej i termicznej. Możliwe jest także uzyskanie atestów antywłamaniowości. 

          roleta zewnetrzna aluminiowa na wymiar roleta zewnetrzna aluminiowa zloty dab Warszawaroleta zewnetrzna aluminiowa braz Warszawa

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to efektowne dekoracje okien, które, przy odpowiedniej aranżacji, mogą sprawdzić się w każdym wnętrzu. Równoległe fałdy uzyskuje się poprzez system linek, które unoszą materiał zasłony. Mogą funkcjonować także jako firanki – zależy to od rodzaju materiału, z jakiego zostają wykonane.

 

Kontakt

RoletySiejka Michał Siejka
ul. Szekspira 4 lok. 33
01-913 Warszawa

roletysiejka@gmail.com

604577288

Gdzie się znajdujemy?