Rolety okienne w kasecie i wolnowiszące

Rolety - najbardziej znany system osłonowy do okien. Sterowanie z reguły odbywa się za pomocą koralika - dostępne również wersje silnikowe oraz sprężynowe. Bogactwo tkanin oraz rodzajów systemów sprawia,że rolety to obecnie 70 % produkcji, biorąc pod uwagę wszystkie systemy. Rolety okienne dzielimy na kilka rodzajów:

  • ROLETA w kasecie tradycyjne UNI BESTA - najpopularniejszy system osłonowy do okien. Praktyczna kaseta chroni materiał przed ubrudzeniem, a przy tym ładnie prezentuje się na ramie okiennej. Do tego prowadnice boczne, chroniące przed prześwitami bocznymi oraz stabilizujące rolety materiałowe przy szybie. Oprócz standardowych kolorów kaset - biel, brąz , dostępne są również kasety drewnopodobne - złoty dąb, dąb, orzech, mahoń, wiśnia, jasny dąb, ale również antracyt i anoda. 

           roleta okienna w kasecie antracytroleta okienna w kasecie szara Warszawaroleta okienna w kasecie na wymiar Warszawa

  •  ROLETA w kasecie DZIEŃ NOC - zbudowana identycznie jak roleta tradycyjna. Różnica tkwi w materiale oraz systemie pracy. Roleta okienna dzień noc opuszczana również jest z góry, natomiast posiada podwójna tkaninę ( pas koloru, pas siatki), która pozwala na przemian ustawiać  dzień lub pozycją noc. Dostępność kolorów kaseta również tj UNI BESTA
         roleta w kasecie drewnopodobnej na wymiar Warszawaroleta okienna dzien noc Warszawa na ścianęroleta okienna dzien noc w kasecie na wymiar Warszawa
  • ROLETA w kasecie tradycyjnej UNI - podnoszona od dołu do góry. System mniej popularny na rynku, natomiast bardzo praktyczny. Dzięki prowadnicom przestrzennym zamontowany jest na skrzydle okiennym. Kaseta z systemem sprężynowym montowana jest z reguły na dole tegoż skrzydła i można ją podnosić na dowolną wysokość. Mechanizmy występują w kolorze białym.
          roleta okienna w kasecie od dołu sprezynowa Warszawa
  • ROLETA wolnowisząca - materiał tradycyjny oraz materiał dzień noc- najprostszy system osłonowy składający się jedynie z materiału nawiniętego na rurkę oraz mechanizmu koralikowego. Dostępne mechanizmy z rurką RN19, RN 25, RN32 oraz RN40 - w zależności od szerokości i wysokości rolety. Standardowe sterownie plastikowe to biały i brąz. Ewentualnie na zamówienie koralik stalowy.
          roleta okienna wolno wiszaca Warszawa
  • ROLETA wolnowisząca sprężynowa - zbudowana podobnie jak roleta zwykła, natomiast zamiast sterownia koralikowego posiada sprężynę, która pomaga przy podciąganiu rolety do góry. System, w którym występuje taki system to RN25.
  • ROLETA wolnowisząca ELEKTRYCZNA - zbudowana bez kasety podobnie jak zwykła. Różni się jedynie systemem sterowania. Zastosowany w rurce RN40 silnik może być sterowany za pomocą przenośnego pilota lub naściennego przełącznika. Bardzo sprawny i wygodny system sterowania.
          roleta okienna wolno wiszaca na wymiar elektryczna Warszawa
  • ROLETA zewnętrzna - roleta zewnętrzna aluminiowa to system montowany na zewnątrz budynku. W zależności od wielkości rolety występują równe wielkości pancerza - PA39, PA45, PA52. Wszystkie te rozmiary możemy montować w zabudowanych skrzynkach nad oknem, na murze lub bezpośrednio przy oknie. Sterowanie rolet zewnętrznych również jest różne: począwszy od ręcznego za pomocą taśmy lub sznurka, przez sterowanie sprężynowe - elektryczne sterowanie za pomocą silników. Roleta zewnętrzna jest to aluminiowy pancerz posiadający wypełnienie z pianki poliuretanowej, która oprócz właściwości zabezpieczających doskonale sprawdza się jako bariera akustyczna oraz termiczna. Roleta zewnętrzna występuje również z atestowanym pancerze PE42 sterowanym elektrycznie. Pełny, aluminiowy pancerz oraz silnik z odpowiednimi wieszakami pozwala na wystawienie atestów antywłamaniowości. 
          roleta zewnetrzna aluminiowa na wymiar Warszawa roleta zewnetrzna aluminiowa zloty dab Warszawaroleta zewnetrzna aluminiowa braz Warszawa

 

  • ROLETY RZYMSKIE - są rodzajem dekoracyjnych zasłon podnoszonych dzięki systemowi specjalnych linek, w efekcie tkanina przy podnoszeniu zasłony układa się w poziome, równoległe fałdy. Rolety rzymskie to niezwykle efektowne dekoracje okien, które nadają się przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych, nie zmienia to jednak faktu, że we wnętrzach klasycznych rolety rzymskie również świetnie się prezentują. Mogą funkcjonować jako zasłony lub firanki, gdyż można je wykonać z różnego typu tkanin. Rolety rzymskie opuszczone stanowią prosto rozpostarty materiał, po podniesieniu układają się miękko w fałdy poziome. Ładnie się prezentują wykonane z lekkiej, półprzejrzystej tkaniny zastępując tradycyjną firankę. Uszyte z tkaniny zasłonowej skutecznie osłaniają okna.

 

Kontakt

RoletySiejka Michał Siejka
ul. Szekspira 4 lok. 33
01-913 Warszawa

roletysiejka@gmail.com

604577288

Gdzie się znajdujemy?